linuxpl.com

Nasze sukcesy na mistrzostwach Słowaków / Zaproszenie do Bardejowa

Nasze sukcesy na mistrzostwach Słowaków / Zaproszenie do Bardejowa

Category : Wydarzenia

Na zaproszenie kolegów ze Słowacji grupka członków naszego Stowarzyszenia wzięła udział w 15. Mistrzostwach Słowacji Dziennikarzy w Tenisie. Nasi południowi przyjaciele organizują je od 5 lat w spa Rajecke Teplice k. Żyliny. Miejsce ładne, góry i zieleń, fajne pławienie się w basenach z wodą termalną. Dość przyzwoity hotel. I plusów to by było na tyle, bo jedzenie, atmosfera, tombola, a zwłaszcza organizacja, wołają o pomstę do nieba.
Jak słusznie zauważali nasi uczestnicy, malkontentów narzekających na nasze mistrzostwa należało by wysłać na zawody słowackie, żeby zobaczyli, że „w domu najlepiej”. Jeśli chodzi o poziom sportowy, to z pewnością u nas jest wyższy. To, że Słowacy przeważnie wygrywają drużynową rywalizację na mistrzostwach świata, wynika z tego, że mają kilka gwiazd (Varchulik, Skonc, Adamcova). Średni poziom u nas jest jednak dużo wyższy. Świadczą o tym chociażby wyniki, jakie nasi reprezentanci uzyskali w Rajecich Teplicach.
I tak W.Kaźmierczak wygrał kategorię 55+, J.Pawłowski minimalnie uległ w finale, w kategorii 45+, reprezentantowi Czech, R.Jaworski w open ograł w półfinale Słowaka rozstawionego z nr 3, a w finale urwał 3 gemy Skoncowi. Trzecie miejsce wśród kobiet wywalczyła J.Budzowska.
To czego można Słowakom pozazdrościć, to zainteresowanie mediów. Pojawiły się trzy stacje telewizyjne, a ichniejszy TVN24 miał wejścia na żywo.

ZAPROSZENIE DO BARDEJOWA
Gdyby ktoś chciał się wybrać na inny turniej słowacki, to jest możliwość wyjazdu na WORT Media Open do Bardejowskich Kupeli. Termin 12-16 września, koszt 1400 koron all inclusive. Zgłoszenia do 24 sierpnia na adres milansk@szm.sk , tel. /00421/903613287 , trzeba podać imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, redakcję, telefon kontaktowy. Dodatkowe informacje u organizatora Milana Skonca, tel. kom. 0903613287.

 

Wasz Zarząd