linuxpl.com

30. Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w Pradze

30. Mistrzostwa Świata Dziennikarzy w Pradze

Category : Wydarzenia

Gospodarzem 30. Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Tenisie była Praga. W dniach 12-19 sierpnia rywalizowało tam 140 ludzi mediów z 19 państw. Wśród nich nasza liczna reprezentacja, która – w zgodnej opinii kolegów z innych państw – prezentowała się najlepiej. I pewnie tak było, bo jako jedyni byliśmy od stóp do głów ubrani w piękne, jednakowe stroje sportowe. To jeden z efektów umowy z naszym głównym sponsorem – Toyotą. Dzięki tej firmie (a w szczególności Monice Małek) nasi reprezentanci ponadto pojechali do Pragi nowiutkimi Corollami i uzyskali dofinansowanie do wpisowego. Jeszcze raz podziękowania dla Moniki.
A jak było? Jak zwykle – różnie. Walorów turystycznych Pragi chyba nikomu nie trzeba zachwalać. Na zwiedzanie organizatorzy Mistrzostw przeznaczyli cały jeden dzień, podczas którego nie było gier turniejowych.
Co do organizacji, to znowu było nam miło słyszeć opinie: „U was w Warszawie takich wpadek nie było”. A koledzy z Czech, jak to Czesi, czasem czegoś nie dopilnowali. Przykład z gali finałowej – wszystkim medalistom trochę dziwnie było odbierać medale z rąk hostessy. Trzeba jednak oddać honor naszym południowym sąsiadom – wieczorne bankiety były super. A wydarzeniem przewyższającym o „kilka długości” wszelkie dotychczasowe na wszystkich mistrzostwach był wieczór w Obecnim Dumu, podczas którego występowała dla nas Praska Orkiestra Symfoniczna.
Sportowo wypadliśmy średnio. W klasyfikacji drużynowej, na 19 ekip, zajęliśmy 8-9 miejsce. Wygrali, jak zwykle, Słowacy. Indywidualnie wielkie brawa należą się Rafałowi Jaworskiemu, który debiutując na mistrzostwach zdobył srebrny medal w kategorii 35-45 lat. W półfinale pokonał rozstawionego z nr 2 Słoweńca Bojana Glavicia 7:5, 6:2. W finale walczył jak równy z równym ze znakomitym Czechem Markiem Wollnerem, a wynik 1;6, 1;6 z pewnością jest niesprawiedliwy.
Drugi medal w konkurencjach indywidualnych zdobyła Monika Małek (45-55). W półfinale przegrała z b. dobrą Włoszką Antonellą Piperno 0:6, 0:6. Choć wynik tego nie wskazuje, to pojedynek był niemal wyrównany; Monika miała szanse na kilka gemów.
W półfinale debla była para Jerzy Pawłowski-Wojciech Kaźmierczak, ale nie sprostała późniejszym zwycięzcom Dusan Jurcik (Czechy)-Bratisłav Janijć (Serbia) – 1:6, 6:4, 2:6.
O krok od medalu był Tomasz Barański. Kategoria open grała w dwóch grupach. Tomek pechowo, mając piłki meczowe, przegrał mecz z późniejszym finalistą Ondriejem Rihowskim z Czech i zabrakło mu punktu na wyjście z grupy i przejście do półfinału.

 

 

Poniżej rezultaty finałowych gier singlowych. Wszystkie drabinki można znaleźć na stronie: www.consultants.cz/AITJ .

Mężczyźni:
Do 35 lat: Lukas Brezina (Czechy) – Ondrej Rihovski (Czechy) 6:7, 6:3, 7:6
35-45 lat: Marek Wollner (Czechy) – Rafał Jaworski 6:1, 6:1
45-55 lat Milan Skonc (Słowacja) – Stefan Miklavcić (Słowenia) 6;2, 6:2
55-65 lat Cveto Stibilj (Słowenia) – Kurt Meisel (Niemcy) 6:2, 6:1
Powyżej 65 lat George Delanoff (Niemcy) – Adalberto Minazzi (Włochy) 6:7, 6:4, 6:1

Kobiety:
Do 45 lat: Svetla Bozićnik (Słowenia) – Sofia Awakowa (Rosja) 4;6, 6:3, 6:4
45-55 lat: Claudia Fusani (Włochy) – Antonella Piperno (Włochy) 6:0, 6:0
Powyżej 55 lat: Eleonora Adamcova (Słowacja) – Olga Kmetova (Słowacja) 6:0, 6:1.