linuxpl.com

Sukcesy za oceanem

Sukcesy za oceanem

Category : Wydarzenia

Nasz klubowicz, znany wszystkim z precyzji zagrań niczym szwajcarskie zegarki Grzegorz Szczepański z Milanówka w czasie zimy nie nie próźnował. W lutym b.r. wybrał się za Atlantyk i na dalekiej Florydzie (USA) przeżył swoje tenisowe pięć minut.

Grzegorz wystapił w rozgrywanym tam corocznie turnieju Polonia Open by Żywiec i aż w dwóch kategoriach osiagnął półfinał. W grze pojedynczej mężczyzn +50 w ćwiercifanel ograł Janusza Danko z Chicago, by w półfinale, po trzysetowej, wyrównanej grze uznać wyższość Ryszarda Serowika. Forma wyraźnie rosła i nikogo nie zdziwiło, że za dwa dni przyszedł sukces w debla. W parze z Barkiem Witke, świetnym narciarzem (Mistrz Polski), ale i też znakomitym tenisistą dotarli aż do półfinału, gdzie ograł ich debel półzawodowców z Chicago: Jacek Dąbrowski/Bogdan Lewandowski.
Grzesiowi gratulujemy dużego sukcesu, bo zawody Polonia Open by Żywiec to nieoficjalne mistrzostwa Świata Polonii w Tenisie Ziemnym. Rozgrywki trwaja tydzień, gry odbywaja się na szarej glince amerykańskiej i corocznie startuje w nich ok. 60 zawodników. Jest możliwy wyjazd na ten turniej za rok. Główny koszt to przelot. Wpisowe do turnieju to 250 dolarów. Hotele są dość tanie. Jedzenie zapewnia organizator. Szczegóły u Tomka Barańskiego i na: www.poloniaopen.com