linuxpl.com

Międzynarodowe mistrzostwa Słowacji dziennikarzy w tenisie

Międzynarodowe mistrzostwa Słowacji dziennikarzy w tenisie

Category : Wydarzenia

W znanym Słowackim kurorcie Rajeckie Teplice na pięknie położonym obiekcie tenisowym w bajkowej scenerii u podnóża grzbietu Małej Fatry, na 7 kortach z udziełem miłośników białego sportu z Czech, Ukrainy, Polski i Słowacji odbyły się międzynarodowe mistrzostwa dziennikarzy w tenisie.

Ponad 60 grupę dziennikarzy reprezentowała skromna 2 osobowa reprezentacja
naszego stowarzyszenia w osobie niżej podpisanego oraz kol. Krzysztofa Michałowskiego. Wystąpiliśmy w grupie 60+, którą podzielono na 4 grupy, grano systemem każdy z każdym do rozegrania 1 seta.
Po wygraniu ze Słowakami Olachem i Jalonickim w meczu o zajęcie 1 miejsca w grupie przegrałem z dziennikarzem z Ukrainy StepanemVashem 3/6, który w finale pokonał Słowaka Ladisława Kubisia. Ostatecznie w turnieju zająłem miejsce 5-8.
Najciekawszy i stojący na bardzo dobrym tenisowym poziomie mecz,rozegrał Kubis, który poraz pierwszy kokonał wielokrotnego mistrza świata dziennikarzy w tenisie Varchulika 9/7.
Rpzgrywano single kobiet, mikst oraz turniej deblowy, gdzie do 16 rozstawionych dolosowano 16. Mecze także rozgrywano w grupach każdy z każdym 1 seta. W parze ze Słowakiem Olachem zajęliśmy miejsce 5-8. Kol. Michałowski przegrał mecze singlowe i deblowe.
Dla uczestników turnieju przygotowano wiele atrakcji, jak możliwość korzystania z wód termalnych, siłowni, rowerów oraz brania udziału w losowaniu nagród.
W czasie degustacji win koledzy ze Słowacji ciepło wspominali wspaniale przygotowane w 2008 r. mistrzostwa w Zamościu organizowane przez Janusza Kawałko.
Turniej zorganizował perfekcyjnie szef stowarzyszenia słowackich dziennikarzy tenisistów Ladisław Kubis, któremu należu podziękować za koleżeńską atmosferę.

Koleżanki i Kolegów zachęcam do udziału w mistrzostwach Słowacji, które w 2010 roku odbędą sie w lipcu także wtym pięknym kurorcie Rajeckich Tplicach.

Alek Kosman