linuxpl.com

Z piórem i rakietą w rytmie rock’n’roll

Z piórem i rakietą w rytmie rock’n’roll

Category : Wydarzenia

30 dziennikarzy z całej Polski rywalizowało w drugim z cyklu turniejów Grand Prix Dziennikarzy 2009, który odbył się 11-12 lipca w Klubie Tenisowym Sporteum w podwarszawskiej Choszczówce.

Kto czuł niedosyt po niedawnych Mistrzostwach Polski w Krakowie, mógł zrealizować się sportowo w ostatni weekend. Częstochowa, Konin, Kraków, Słupca – setki kilometrów nie przeszkodziły pojawić się w zielonej Choszczówce zawodniczkom i zawodnikom z całego kraju. Jakże miło było oderwać się od pióra w te prawdziwie letnie, słoneczne (wreszcie!) dni i dać się ponieść tenisowym emocjom. Dla niektórych odniesione tu sukcesy były nawet miłym urodzinowym prezentem.

Świeżo upieczona Mistrzyni Polski, Anna Majewska, nie pozostawiła cienia wątpliwości Annie Ruszczak, wygrywając w finale 6/0 6/1. W kategorii panów open triumfował Tomasz Barański. Niestety, Tomasz Plata, nasz aktualny Mistrz Polski, z powodu kontuzji musiał z bólem wycofać się z finału i mecz został zakończony przy stanie 5/3 w pierwszym secie. W finale męskiej kategorii 50+ niepokonany Andrzej Karczewski zmierzył się z wieloletnim sparing-partnerem Jerzym Pawłowskim, który po żywiołowej walce wygrał 9/4.

Totalizator Sportowy, Sponsor Główny całego cyklu turniejów, ufundował dla wszystkich uczestników turnieju miłe upominki, rozlosowane w trakcie tradycyjnej tomboli.

Lubimy grać w tenisa, a jeszcze bardziej lubimy tańczyć. Nasza nowo powstała sekcja baletowa zatacza coraz szersze kręgi. Na sobotnim players party w Klubie Dekada doskonaliliśmy taneczne umiejętności przy gorących rytmach muzycznych evergreenów, nie tylko na parkiecie, ale także…. w old-school’owym tramwaju linii nr 9.

W czasie wakacyjnego relaksu nad morzem, jeziorem czy w górach nie zapominajmy o szlifowaniu formy, gdyż czeka nas jeszcze jedna odsłona cyklu GP. W pierwszy weekend października będzie naprawdę gorąco – to ostatnia szansa na zdobycie punktów do rankingu i nagród pieniężnych dla zwycięzców całego cyklu.

Gratulujemy i zapraszamy!!!

Tekst: Anna Ruszczak

UWAGA!!!
W związku z obowiązującymi Stowarzyszenie przepisami finansowymi (limit wysokości nagród), zmianie ulega pula nagród (w postaci bonów pieniężnych) za miejsca zajęte w cyklu Grand Prix. Będą one wynosiły: 750 zł za I miejsce, 500 zł za drugie i 300 zł za trzecie.
W zamian bony będą do wylosowania wśród pozostałych uczestników Grand Prix, członków Stowarzyszenia, którzy wzięli pełny udział w co najmniej dwóch turniejach.
Tombola będzie przeprowadzana w trakcie gier finałowych, wśród tych, którzy będą obecni.