linuxpl.com

Dowieźli sukces do końca

Dowieźli sukces do końca

Category : Wydarzenia

Faworyci nie zawiedli i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Tak skrótowo można podsumować trzeci, finałowy turniej o Grand Prix Dziennikarzy w Tenisie rozegrany w dniach 22-23 października w Warszawie.

Ludzie mediów z całej Polski, po wizycie najpierw w Słupcy (wiosna), a następnie we Wrocławiu (lato), tym razem zameldowali się w Warszawie. Tu, na kortach klubu Okęcie Tennis Club, walczyli o cenne punkty do klasyfikacji generalnej. W związku z tym, że liczyła się punktacja z wszystkich trzech turniejów, kalkulatory poszły w ruch… Na korcie jednak już nikt nie kalkulował, tylko grał tak dobrze, jak tylko potrafił!

Zmiany na pudle były możliwe do końca, ale ostatecznie do nich nie doszło. Prowadzących po pierwszych turniejach Kasię Błaszczyk, Zbyszka Iciaszka (kat. 50+) i Tomka Barańskiego (kat. OPEN) nikomu po finałowym Grand Prix wyprzedzić się nie udało. Wymieniona trójka utrzymała swe – mówiąc mądrze – tenisowe status quo, ale łatwo nie było. Turniej był rozgrywany bowiem na różnych nawierzchniach (sztuczna trawa oraz cegła) przy zmiennych warunkach (awaria ogrzewania). Koncentrację trzeba było utrzymywać więc do końca tym bardziej, że nikt nie planował tanio sprzedać skóry. I tak: w turnieju kobiet opór faworyzowanej Kasi Błaszczyk postawiła zawsze groźna Marzena Rowicka, Zbyszek Iciaszek musiał odpierać mocne forhendy sąsiada zza wielkopolskiej miedzy Tomka Grabowskiego, a Janusz Ansion, Wojtek Szacki i Maciek Dowbor pokazali, że czasy, kiedy byli dostarczycielem łatwych punktów, odchodzą do lamusa.

Na koniec ukłon w stronę Rafała Jaworskiego. Ten ambitny tenisista z Krakowa wygrał finałowy mecz kat. OPEN z Tomkiem Barańskim broniąc w decydującym o losach pojedynku tie break-u czterech piłek meczowych. Piszący te słowa do dzisiaj nie wie, jak to się stało, że ten mecz przegrał. Porażkę łagodzi jedynie wiadomość (z pewnego źródła), że Rafał i Agnieszka Radwańska mają pod Wawelem tego samego sparingpartnera… Przyszły sezon w klubie Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy Media, zapowiada się zatem wyjątkowo atrakcyjnie…

Współorganizatorem turnieju był tradycyjnie Totalizator Sportowy.

Z tenisowym pozdrowieniem
Tomasz Barański