linuxpl.com

I Grand Prix Dziennikarzy 2012 rozegrane w Słupcy

I Grand Prix Dziennikarzy 2012 rozegrane w Słupcy

Category : Wydarzenia

Kto nie uwierzył, że nad Słupcą po raz kolejny rozstąpią się chmury podczas I Grand Prix Dziennikarzy w Tenisie, ten stracił. Podczas majowego weekendu (26-27.05), w ciemno przyjechali stali bywalcy słupeckiej imprezy z Warszawy, Krakowa, Konina i Wrocławia.

Pech chciał, że tegoroczne grono okazało się skromne. Liczne kontuzje i wypadki losowe ograniczyły liczbę graczy na tyle, że możliwe stały się rozgrywki „każdy z każdym”. W tej sytuacji na brak ruchu nikt nie mógł narzekać.

Wśród panów już niemal pierwszego dnia było wiadomo, kto zostanie liderem. Doskonały pojedynek Rafała Jaworskiego i Grzegorza Święcickiego pokazał, że to oni pomiędzy siebie rozdzielą łupy po pozostałych zawodnikach. Święcicki po doskonałym pojedynku wygrał z utytułowanym krakowianinem i przeszedł do „konsumowania” pozostałych kolegów. W uczcie przeszkodziło mu tylko kilka gemów odebranych przez Wojtka Bartkowiaka. Wicelider Rafał Jaworski pozostawił swoim rywalom więcej swobody, pozwalając Michałowi Czajorowi, W. Bartkowiakowi, Klaudiuszowi Madeji i Januszowi Ansionowi na solidarne odebranie 9 gemów, każdemu po 3.

Niedzielne rozstrzygnięcia niewiele już zmieniły w klasyfikacji.

Konfrontacja 3 pań, Anny Ruszczak, Urszuli Kisło i Joanny Ansion przyniosła zwycięstwo Ani, która pewniej niż dotychczas wykorzystała swoje atuty. Joannie udało się tym razem wygrać z Ulą i ten sposób ustalić końcowy rezultat.

Drugiego dnia zmagań udało się zorganizować spotkanie „Mediów” z tenisistami Słupeckiego Towarzystwa Tenisowego. Pomysł chwycił, rywalizacja nabrała emocji i w ten sposób zawodnik Jaworski, który chyba nie do końca wierzył w moc prowincjonalnego tenisa, poczuł na własnej skórze morderczy forhend Rajmunda Stodolnego, który jak nigdy poczęstował gościa sporą ilością asów. Honor mediów został jednak obroniony. G. Święcicki wygrał z Jackiem Zatylnym, J. Ansion z Andrzejem Półrólem, K. Madeja z Robertem Borowskim. Przemek Hierowski dorzucił wygraną z M. Czajorem dla słupczan. Jarosław Makowski, pomimo genialnej gry, nie dał rady K. Madeji. W sumie rozgrywki singlowe i deblowe przyniosły zwycięstwo dziennikarzom 6:3.

Napięcie wzrosło, gdy Słupca zażądała rewanżu w przyszłym roku. Każda ze stron obiecała, że na plac przyprowadzi mocniejszych kolegów.

Z tenisowym pozdrowieniem
Janusz Ansion

Klasyfikacja I Grand Prix Dziennikarzy – open:

1. Grzegorz Święcicki

2. Rafał Jaworski

3. Janusz Ansion

4. Wojciech Bartkowiak

5. Klaudiusz Madeja

6. Michał Czajor

Klasyfikacja I Grand Prix Dziennikarzy – kobiety:

1. Anna Ruszczak

2. Joanna Ansion

3. Urszula Kisło