linuxpl.com

Dziennikarze kontra słupczanie

Dziennikarze kontra słupczanie

Category : Wydarzenia

Niektórzy nie mogli się już doliczyć, który to już raz odwiedzili korty Słupeckiego Towarzystwa Tenisowego na kolejnym Grand Prix Dziennikarzy w Tenisie o Puchar LOTTO. Jak zwykle sprzyjająca pogoda w miniony weekend pozwoliła na zaciętą rywalizację.


Czwarte spotkanie w Słupcy tradycyjnie skupiło miłośników słupeckich kortów. Przy niewielkiej frekwencji, ale wspaniałej atmosferze, sobotnie gry rozstrzygnęły drugą w tym roku rywalizację. Do grona stałych bywalców dołączył Łukasz Marciniak. Niezawodnie stawili się do kategorii „open” Tomasz Barański, Grzegorz Święcicki i Michał Czajor. Apetyt na dominację w tym gronie miał każdy, ale dopiero pojedynki z tie-breakami musiały rozstrzygnąć zwycięzcę. Wśród morderczych wymian w pełnym słońcu tę grupę zdominował Tomek Barański, odbierając nadzieję Łukaszowi Marciniakowi w skróconym trzecim secie. Podobnie trzecia partia meczu zadecydowała o drugim miejscu Łukasza. Niezwykle efektowny mecz z Grzegorzem Święcickim, dysponującym podobnym stylem gry, wzbudził spore zainteresowanie grillującej publiczności. Michał Czajor natomiast, nieustannie stara się poskromić potęgę swoich uderzeń, zmuszając ją do posyłania piłki wewnątrz kortu. Zmagania pozwoliły jednak na zajęcie czwartego miejsca. Rywalizacja kobiet skupiła się na serwowaniu… potraw z rusztu.

Liczniejsza grupa seniorów (45+) miała trudniejsze zadanie. Na każdego z uczestników czekało w sobotę 5 meczów. Pomimo maksymalnego zmęczenia udało się rozegrać niemal wszystkie mecze, by wieczorem relaksować przy lampce wina w pod murami Opactwa Cysterskiego w Lądzie. Kulinarny wieczór pod rozgwieżdżonym niebem zapewnił Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Na swoim terenie najlepszym okazał się Janusz Ansion, walczący o palmę pierwszeństwa z Wojciechem Kaźmierczakiem. Dzielnie, lecz zmagający się ze zmęczeniem Tomasz Grabowski zdobył trzecie miejsce, czwarte Robert Woźniak, piąte Klaudiusz Madeja, szóste Sławek Cholewiński, któremu przypadł do gustu koc na przykortowej, nasłonecznionej łące.

Niedziela tradycyjnie upłynęła na drugiej już rywalizacji ze słupeckimi tenisistami. Choć ostatni pojedynek nie został dokończony, można uznać, że tym razem Słupca stawiła skuteczny opór, kończąc spotkanie wynikiem 4:5. Rajmund Stodolny udowodnił, że słupecki tenis nie jest prowincjonalny i pokonał T. Barańskiego w 2 setach (6:7, 2:6). G. Święcicki trafił na „swojego” i pokonał Artura Wartę 4:6, 7:5 w meczu godnym profesjonalistów. K. Madeja zbyt długo poszukiwał swojego uderzenia w meczu z Jarosławem Makowskim, natomiast „szybkostrzelny” Ł. Marciniak, pokonał prezesa STT Piotra Pietrowicza. Na powrót formy czeka Anna Ruszczak, która oddała pojedynek skutecznej Jolancie Bartkowiak oraz Janusz Ansion, który przegrał z Przemysławem Hierowskim. Duet Cholewiński/Grabowski pokazał jednak bojowo nastawionej parze Morawicz/Kurzawa, jak się gra przy siatce. Drugi debel „dziennikarskiej kaczki” Marciniak/Ansion poprawił bilans meczu na 4:5. Ostatni, zaciekły debel Barański/Święcicki kontra Warta/Hierowski mógł doprowadzić do remisu, ale… brakło czasu. Na zdecydowane rozstrzygnięcie przyjdzie jednak poczekać do następnego spotkania, najpewniej za rok.

Partnerem Głównym, dzięki którego wsparciu można było zorganizować Grand Prix Dziennikarzy w Tenisie 2013 jest LOTTO, wśród upominków znalazły się kosmetyki Oriflame, ufundowane przez Urszulę Święcicką.

Dziękujemy za udział i gratulujemy! Już niedługo Mistrzostwa Polski w Zamościu, trenujmy więc 🙂

Z tenisowym pozdrowieniem
Janusz Ansion