linuxpl.com

Informacja prasowa – 52. Mistrzostwa Polski Dzienikarzy w Tenisie

Informacja prasowa – 52. Mistrzostwa Polski Dzienikarzy w Tenisie

Category : Wydarzenia

Zamość, 25 czerwca 2013 r. – W dniach 28-30 czerwca 2013 r. w Zamościu na kortach Klubu Tenisowego Return odbędą się 52. Letnie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie, w których weźmie udział ok. 60 dziennikarzy z całej Polski. Impreza organizowana jest od połowy lat 80. przez Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA, od kilku lat w partnerstwie z LOTTO.

Tradycyjnie, już po raz 52., reprezentanci polskich mediów – od telewizji przez radio i prasę po Internet – spotkają się podczas Letnich Mistrzostw Dziennikarzy w Tenisie, rozgrywanych na kortach zamojskiego Klubu Tenisowego Return w dniach 28-30 czerwca 2013 r. Chęć udziału w turnieju zgłosiło prawie 60 osób, kobiet i mężczyzn z całej Polski, z tytułów ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych.

Obchodzący w tym roku 20-lecie istnienia Klub Tenisowy Return już po raz trzeci jest organizatorem Mistrzostw Polski Dziennikarzy. Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy turnieju będą mieli okazję poznać historię i zabytki Zamościa, a także spotkać się z władzami miasta i miejscowym środowiskiem dziennikarskim. Turniej w Zamościu jest jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Dziennikarzy w Tenisie, rozgrywanych we wrześniu 2013 r. na Słowacji. Imprezy sportowe organizowane przez Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA mają na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz integrację środowiska dziennikarskiego.

Partnerem głównym Mistrzostw jest LOTTO. Patronat honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski. Partnerami Mistrzostw są: Attyla s.j., Zamojskie Zakłady Zbożowe, Kornet International Transport, EKO-TREND, Uniwers, PROGRESS-CHEM, Unia Szefów Firm Zamojszczyzny, SIPMOT SA, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, Energozam, EURO-CAR, Hotel Koronny, Coca-Cola HBC Polska (marki Powerade i Kropla Beskidu). Patronat medialny: Dziennik Wschodni, Telewizja Kablowa Zamość, Gazeta Zamojska, Tygodnik Zamojski, www.ezamosc.pl, Roztocze Online, zamosconline.pl, Radio Lublin SA, Kronika Tygodnia, Katolickie Radio Zamość, Kurier Lubelski.

***
Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA powstało w 2000 r. i skupia obecnie ponad 100 członków z całej Polski. To klub dziennikarzy, którzy propagują uprawianie zdrowego i aktywnego stylu życia, szczególnie grę w tenisa i jazdę na nartach. Klub jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Tenisowego Dziennikarzy (AITJ). Głównym powodem sformalizowania trwającego ponad 50 lat działania Klubu była chęć odwdzięczenia się AITJ za 29 lat zapraszania reprezentacji Polski na coroczne Mistrzostwa Świata, które przez te lata odbywały się przeważnie w krajach Europy Zachodniej. W 2002 r. w Szczecinie Klub zorganizował 25. Tenisowe Mistrzostwa Świata Dziennikarzy, a trzy lata później w 2005 r. w Warszawie. Od początku istnienia Klub organizuje coroczne, halowe i letnie, Tenisowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, a także letnie turnieje z cyklu Grand Prix Dziennikarzy. Więcej o Klubie i jego aktywnościach na www.mediatenis.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/#!/pages/Stowarzyszenie-Tenisowo-Narciarski-Klub-Dziennikarzy-Media/114030345351433.

Kontakt dla mediów:
Anna Ruszczak
Tel. 602515262
E-mail: biuro@mediatenis.pl