linuxpl.com

Dziennikarze-tenisiści pomagają Mariuszowi

Dziennikarze-tenisiści pomagają Mariuszowi

Category : Wydarzenia

Podczas rozgrywanych w dniach 26-28 lutego na kortach MOSiR-u w Pabianicach 38. Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Tenisie Ziemnym odbędzie się publiczna zbiórka do puszek na rzecz Mariusza Wachowicza. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.


Mariusz jest dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej. Miał wypadek rowerowy. Przeszedł operację, wiele tygodni był w śpiączce, dziś powoli się budzi. Nasze wsparcie może pomóc mu w zrobieniu pierwszego kroku, bo teraz Mariusz nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności – nie chodzi i nie mówi.

Zbiórka do puszek, która potrwa do zakończenia mistrzostw, nie jest jedyną formą, w jaki chcemy pomóc naszemu koledze z PAP-u.

Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy także aukcję pamiątek na rzecz Mariusza Wachowicza. Swoją obecność i czynny udział w aukcji zapowiedział Jerzy Janowicz senior, ojciec naszego najlepszego tenisisty. Zaproszeni zostali także przedstawiciele sponsorów, a także urzędnicy miejscowego Ratusza. Będzie można licytować m.in. cenne pióra, designerskie akcesoria kuchenne i pamiątki po znanych sportowcach.

Mistrzostwa honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy „Media”. Partnerem Mistrzostw został Tygodnik Angora, a medialnie wspiera nas m.in. „Życie Pabianic”.