linuxpl.com

Węgry: Medale polskich tenisistów na mistrzostwach świata dziennikarzy

Węgry: Medale polskich tenisistów na mistrzostwach świata dziennikarzy

Category : Wydarzenia

Węgry: Medale polskich tenisistów na mistrzostwach świata dziennikarzy

Ekipa z Polski zdobyła cztery medale na zakończonych w węgierskim mieście Kaposvar mistrzostwach świata dziennikarzy w tenisie. W turnieju udział wzięło blisko 100 przedstawicie mediów z 14 krajów Europy.

Kaposvar to piękne miasteczko zbudowane, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Oddalone jest 50 km na południe od Balatonu i ok. 200 kilometrów od Budapesztu. Dla miłośników białego sportu gospodarze przygotowali sześć kortów ziemnych oraz dwa w hali, które okazały się bardzo przydatne pierwszego, deszczowego dnia turnieju.

Sprawcą największej niespodzianki podczas meczów rozgrywanych w hali, był nasz tenisista Maciej Chrzanowski, który w kategorii 75+ pokonał wielokrotnego mistrza świata Słowaka Stefana Warchulika 9;6. Bardzo dobrze zaprezentował się także Krzysztof Michałowski, który w kategorii 65+ wyeliminował z turnieju Węgra Laszlo Hajosa 6:4,6:0.

W kategorii 65+ występował Alek Kosman. Podczas pojedynku z reprezentantem Austrii Adim Furbacherem uległ jednak kontuzji i po porażce 6;7 wycofał się z dalszego udziału w turnieju, także z gier deblowych. Po porażce Kosmana, z Austriakiem przegrał także Michałowski 3;6, 4;6.

W grze mieszanej Andrzej Karczewski wystąpił w parze z reprezentantką gospodarzy Meszaros. W finale ulegli parze ze Słowacji: Nora Adamcowa/Robert Kisss 3:6,4:6 zdobywają srebrny medal. Kolejny medal, tym razem brązowy, zdobył Karczewski w parze ze Stefanem Warchulikiem w kategorii 60+.

O zdobyciu tytułu mistrzowskiego w kategorii 75+ zadecydował pojedynek Chrzanowski-Karczewski. Mecz zakończył się wynikiem 0:6, 3:6, 6:7 (7/10) i miał bardzo emocjonujący charakter. Niezbędna była dwukrotna wizyta na korcie sędziego głównego turnieju.

Mistrzostwa były sprawnie zorganizowane. Poza grą w tenisa organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących, m.in. wycieczki po okolicy połączone z degustacją dobrych, węgierskich win. Ceremonia wręczania medali odbyła się w pięknej, reprezentacyjnej sali miejskiego ratusza, a całość mistrzostw zwieńczył bankiet wydany przez burmistrza miasta Kaposvar, Szita Karoly, który objął turniej honorowym patronatem. Brał on dodatkowo udział w ceremonii otwarcia i robił wszystko, żeby goście jego miasta byli zadowoleni z pobytu na Węgrzech.

Aleks Kosman