linuxpl.com

Poznaliśmy zwycięzców Halowych MP

Poznaliśmy zwycięzców Halowych MP

Category : Wydarzenia

 W dniach 07-09.04 w Pabianicach odbyły się 39. Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Najlepsi, spośród blisko czterdziestu zawodników i zawodniczek, wyjechali z pokaźnymi pucharami i bagażem pozytywnych emocji.

 

Dziennikarze amatorsko grający w tenisa startowali w pięciu kategoriach singlowych: kobiety oepn, mężczyźni open oraz +45, +55 i +65 lat. W kategorii open najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Święcicki z Wrocławia, który uplasował się przed Tomaszem Barańskim z Warszawy i Marcinem Michalewskim z Lublina. Specjalne brawa należą się temu ostatniemu, który zgodził się przełożyć swój mecz ze Święcickim na kolejny dzień, mimo że mógł wygrać walkowerem, gdyż późniejszy mistrz zmagał się z ostrym zatruciem pokarmowym. Miałby pewny tytuł, a tak musiał zadowolić się trzecim miejscem. Organizatorzy docenili ten gest i przyznali mu nagrodę fair play.

 

Emocji nie brakowało też w kategorii Panów powyżej 45. roku życia. Po rywalizacji grupowej przyszedł czas na półfinały. Jan Żołna pokonał Witolda Korczyca, a Janusz Ansion pozbawił szans na tytuł Jacka Jońcę. W pojedynku finałowym będący w wielkiej formie Żołna po bardzo zaciętym meczu pokonał Ansiona i zdobył swój pierwszy tytuł. W kategorii +55 triumfatorem okazał się Jerzy Pawłowski, który nie dał szans swoim konkurentom. Na drugiej pozycji finiszował Tomasz Grabowski, a podium uzupełnił Sławomir Cholewiński.

Rywalizację seniorów +65 na swoją korzyść rozstrzygnął Janusz Wiśnioch z Łodzi, który wygrał wszystkie mecze. Jedną porażkę zanotował Jacek Kotlarczyk co pozwoliło mu zająć drugie miejsce, choć do ostatniej chwili o tę lokatę walczył, ostatecznie trzeci, Andrzej Karczewski.

Zwyciężczynią wśród pań została Agnieszka Kaleta. Fantastyczną walkę zaprezentowała w decydującym o tytule starciu z Martą Leleniewską, którą wygrała po dwóch tie-breakach wygranych do 7. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Karolina Bober.

 

Obok rywalizacji singlowej toczyły się także gry podwójne oraz miksty. W deblu zawodnicy podzieleni byli na dwie kategorie: open i powyżej 100 lat. W pierwszej zdecydowanie najlepsi byli Barański i Pawłowski, którzy oddali swoim rywalom zaledwie 6 gemów. Drugie miejsce zajęła para Ansion/Korczyc, a trzecie Piotr Urbański i Waldemar Mnich. W starszej grupie triumfowała para Kosman/Grabowski, która po zaciętym pojedynku pokonała duet Tadeusz Burski/Janusz Wiśnioch. W finale miksta spotkały się dwie pary, które wcześniej rywalizowały w grupie. Magdalena Kozimor i Waldemar Mnich po raz drugi okazali się lepsi od Agnieszki Kalety i Sylwestra Sikory.

Gwiazd też nie brakowało, ponieważ na trybunach pojawili się ojcowie najlepszych polskich tenisistów: Piotr Radwański – tata Agnieszki oraz Jerzy Janowicz senior, tata Jerzego juniora. Obaj panowie w towarzystwie Mirosława Skrzypczyńskiego, kandydata na nowego prezesa Polskiego Związku Tenisowego, pojawili się na oficjalnej kolacji turniejowej.

– To dla naszego środowiska wielka nobilitacja, że osobistości tenisa takie jak Piotr Radwański, tata naszej najlepszej tenisistki, je z nami kolację i opowiada o „dużym” tenisie. Mowa była o tym, jak w takim kraju jak Polska, można wychowywać tenisowych mistrzów – mówi Tomasz Barański, prezes Klubu MEDIA, organizatora Mistrzostw.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie sponsorów. Szczególne podziękowania należą się Ministerstwu Sportu i Turystyki, Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Tygodnikowi Angora, Urzędowi Miasta Pabianice oraz firmom: Coca Cola HBC Polska, Sądecki Bartnik, FIT-Land, Pacific, Toalson i Lexus.

Patronem medialnym turnieju był magazyn Tenis Klub.