linuxpl.com

II Puchar Niepodległości – wyniki finałów

II Puchar Niepodległości – wyniki finałów

Category : Wydarzenia

Za nami II Ogólnopolski Puchar Niepodległości Dziennikarzy w Tenisie. Dziękujemy za tenisowe emocje i wspólne świętowanie 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości na korcie. Do zobaczenia za rok!

Relacja z II Ogólnopolskiego Pucharu Niepodległości Dziennikarzy w tenisie.

W miniony weekend Na hali WKT Mera pojawiło się rekordowe 88 tenisistów i tenisistek, członków i sympatyków Stowarzyszenia Tenisowo-Narciarskiego Klub Dziennikarzy Media oraz rzesze przyjaciół i kibiców tenisa ziemnego. To tu rozgrywano II Ogólnopolski Puchar Niepodległości Dziennikarzy, uświetniający obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach, gra podwójna +100, gra podwójna +120 oraz gra mieszana.

W kategorii debli młodszych bezkonkurencyjni okazała się para Jerzy Bratosiewicz/Robert Peszke. Wygrali oni cały turniej bez straty seta, w finale pokonując umiejętnie broniący się duet Paweł Bujak/Adam Konarski 7:5; 6:3.

Ozdobą rywalizacji w kategorii debel 120+ był zacięty finał par Karol Stopa/Dariusz Juszczak vs Waldemar Świerzbiński/Piotr Iwiński. Kibice mogli podziwiać tenisową finezję, gdy Karol, czołowy komentator tenisa stacji Eurosport popisywał się fantastycznymi zagraniami wolejowymi i mistrzowską grą na siatce. Na uznanie zasługiwała także szybkość i fantastyczne przygotowanie fizyczne jego partnera Darka Juszczaka.  Pomimo tych atutów parze Świerzbiński/Iwiński udało się przechylić szalę zwycięstwa w tiebreaku pierwszego seta na swoją stronę, a następnie zwyciężyć w całym meczu  7:6(3); 6:4.

Perełką turnieju zgodnie z przewidywaniami okazała się rywalizacja par mieszanych. W niej rewelacyjnie zaprezentował się tryskający pozytywną energią duet Anna Majewska/Rafał Jaworski. W półfinale Anna i Rafał zmierzyli się z triumfatorami zeszłorocznej edycji turnieju – parze Monika Małek/Lech Sidor. Gra bez kompleksów, umiejętna zmiana kierunków i precyzja zagrań zaowocowała sensacyjnym zwycięstwem Anny i Rafała w dwóch setach 6:4; 6:4. W finale para spotkała się z objawieniem tegorocznego turnieju mikstem Ewa Dalewska/Krzysztof Grygorowicz. Podbudowani zwycięstwem w półfinale i niesieni dopingiem dziennikarzy Anna i Rafał zaprezentowali gamę różnorodnych zagrań od agresywnych returnów poprzez skuteczne passing shoty i precyzyjne loby. To zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie i przełamaniami rywali w drugim secie. Wynik finału: Anna Majewska/Rafał Jaworski: Ewa Dalewska/Krzysztof Grygorowicz 6:4; 6:0.

Turniej odbył się dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia były ponadto: Lexus-Polska, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA, WKT Mera i Pacific Polska.

Honorowy Patronat nad Turniejem o Puchar Niepodległości Dziennikarzy w Tenisie objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

WYNIKI:

MIKST – WYNIKI KOŃCOWE

DEBEL+100 – WYNIKI KOŃCOWE

DEBEL +120 – WYNIKI KOŃCOWE