linuxpl.com

[WYNIKI] Turniej Tenisowy Dziennikarzy o Puchar Burmistrza Grodziska Maz.

[WYNIKI] Turniej Tenisowy Dziennikarzy o Puchar Burmistrza Grodziska Maz.

Category : Wydarzenia

Zakończył się Turniej Tenisowy Dziennikarzy o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego na kortach Tenis Kozerki. Mając na uwadzę trudny przedświąteczny temin, udział 40 uczestniczek i uczestników trzeba uznać za organizacyjny sukces. Wydarzeniu towarzyszyła luźna atmosfera, która sprzyjała integracji.

Graliśmy w Akademii Kozerki – tenisiści są tu najważniejsi!

Przyjęta formuła rozgrywek, losowane miksty i deble wymagały od zawodników umiejętności dostosowania się do stylu i preferencji gry partnera. Samo losowanie par i grup, udostępnione uczestnikom w postaci filmu w przeddzień turnieju, dostarczyło już na wstępie dodatkowych emocji.

O komfortowe warunki gry oraz pobytu uczestników zadbał Jarosław Lewandowski, właściciel i dobry duch Akademii Kozerki, oddając do dyspozycji wspaniały obiekt, gdzie na każdym kroku widać, że sportowcy są tu najważniejsi.

Dziękujemy za zaproszenie, oprowadzenie po obiektach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, a także za podzielenie się planami inwestycyjnymi i organizacyjnymi oraz wizją Akademii: Stać się centrum kompetencyjnym tenisa w Polsce. Jako członkowie Stowarzyszenia Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy Media po spędzeniu całego dnia sportowej rywalizacji, otoczeni życzliwością i profesjonalizmem pracowników, możemy zgodnie stwierdzić, że Akademia jest na dobrej drodze do realizacji swojego celu.

Komentując sportową rywalizację można stwierdzić, że już etap rozgrywek grupowych przyniósł niesamowite emocje i dramatyczne rozstrzygnięcia.

W mikście pasjonowaliśmy się pojedynkiem Magdaleny Kozimor i Dariusza Okolskiego, którzy byli o krok od wyeliminowania przyszłych finalistów – pary Alicja Kieraj/Aleksy Kosman. W bezpośrednim pojedynku Magda i Darek (wracający do gry po kontuzji) ulegli parze Alicja/Alek dopiero w rozstrzygającym tie-breaku 7:9.

W kategorii deblowej pasjonowała nas rywalizacja w Grupie C, nazwanej grupą śmierci. Ostatecznie dwie pary z tej grupy: Bartek Hys/Tomasz Mińkowski oraz Tomasz Barański/Dawid Wojciechowski awansowały do dalszej fazy gier.

Objawieniem finału mikstowego była Edyta Skoczeń, która wspomagana przez Sławka Mroza pokonała doświadczoną i świetnie zgraną parę Alicja Kieraj/Aleksy Kosman 6:3. Trzecie miejsce zajęła żywiołowo reagująca i zagrzewająca do kibicowania para Agnieszka Kaleta/Piotr Trojanowski.

Finał debla to rewanż za porażkę w rozgrywkach grupowych: para Tomasz Barański/Dawid Wojciechowski tym razem pokonała parę Bartek Hys/Tomasz Mińkowski 6:3. Tu nie było „miękkiej gry”, a każdy punkt mógł decydować o przechyleniu szali zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę. Trzecie miejsce na podium debla wywalczyła para Cezary Pytel/Witold Korczyc.

Warto podkreślić, że przyjęta formuła rozgrywek pozwoliła na wyrówną rywalizację na korcie wszystkim członkom Stowarzyszenia, zaproszonym gościom oraz tenisistom amatorom, mieszkańcom gminy Grodzisk Mazowiecki.

W związku z tym miło nam poinformować, że w nadchodzącym nowym roku powrócimy w gościnne progi Akademii Tenisowej Tenis Kozerki!

Szczegółów tego oraz innych wydarzeń Klubu Media w 2020 roku wypatrujcie na stronie mediatenis.pl

relacja: Witold Korczyc, fot. Sławomir Cholewiński, Tomasz Barański

Wyniki: 

Mikst:
I miejsce: Edyta Skoczeń/Sławomir Mróz
II miejsce: Alicja Kieraj/Aleksy Kosman
III miejsce: Agnieszka Kaleta/Piotr Trojanowski

Debel:
I miejsce Tomasz Barański/Dawid Wojciechowski
II miejsce: Bartek Hys/Tomasz Mińkowski
III miejsce: Cezary Pytel/Witold Korczyc

Turniej zorganizowała Akademia Kozerki oraz Stowarzyszenie Klub MEDIA. Partnerem wydarzenia była Gmina Grodzisk Mazowiecki.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała m.in. Strefa Tenisa.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim zawodnikom, atmosfera była fantastyczna!