linuxpl.com

Poznaliśmy zwycięzców turnieju o Puchar Burmistrza Grodziska Maz. – Kozerki 2020

Poznaliśmy zwycięzców turnieju o Puchar Burmistrza Grodziska Maz. – Kozerki 2020

Category : Wydarzenia

Dwanaście debli męskich i sześć mikstów rywalizowało 8 sierpnia o zwycięstwo w II Turnieju Tenisowym Dziennikarzy o Puchar Burmistrza Grodziska Maz. na kortach Tenis Kozerki. Turniej miał charakter otwarty – oprócz przedstawicieli mediów mogli uczestniczyć w nim trównież tenisiści – mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiewiecki.

W finale debla zmierzyły się pary Tomasz Barański – Andrzej Supron i Marcin Fromuth – Dawid Wojciechowski. W półfinale pierwsza pokonała debel Rafal Sitarz -Ireneusz Łukasik 6-4, a druga Romana Jagodzińskiego i Grzegorza Kaczmarskiego 6-2.
Tomaszowi Barańskiemu nie udało się obronić tytułu, mimo że dzielnie wspomagał go mistrz świata i wicemistrz olimpijski w zapasach Andrzej Supron. Frohmut i Wojciechowski wygrali zdecydowanie (6-1).

W kat. miksta triumfowała para Jolanta Jeżowska – Sławomir Mróz, pokonując Agnieszkę Kaletę i Wiesława Beszczyńskiego 6-3. Na trzecim miejscu sklasyfikowano miksty Marzena Grzybowska – Aleksy Kosman i Marzena Truskowska – Jakub Wojciechowski.

Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno Sławek Mróz jak i Dawid Wojciechowski obronili tytuły zdobyte tu przed rokiem.

Zwycięzcy i finaliści otrzymali puchary, półfinalistów uhonorowano dyplomami. Były także upominki. Turniej prowadziła bardzo sprawnie sędzia Katarzyna Krajewska, a o rodzinną atmosferę zadbał gospodarz – Jarek Lewandowski.

Na wszystkich uczestników, oprócz oczywiście tenisowych emocji, czekał także smaczny obiad klubowy oraz możliwość skorzystania z basenu.

Więcej informacji wkrótce, a relacja z wydarzenia ukaże się w piśmie tenisowym „Tenis-Klub”, które było partnerem medialnym wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom i sponsorom. Cieszymy się że przy okazji tego Turnieju powiększyło się grono Klubu MEDIA, bowiem kilka osób przystąpiło do naszego Stowarzyszenia.

Ireneusz Łukasik

WYNIKI FAZY PUCHAROWEJ

Wcześniej rozgrywano gry w grupach.

 

 

Turniej został rozegrany w upale i słońcu, ale wszyscy dali radę. Gościła nas Akademia Kozerki. Dziękujemy Gminie Grodzisk oraz Jarkowi Lewandowskiemu za gościnę.

Dziękujemy największemu sklepowi tenisowemu w Polsce Strefa Tenisa za ufundowanie nagród.

Graliśmy piłkami Pacific.

 

Wyniki meczów finałowych: 

Debel: D. Wojciechowski/M. Fromuth – T. Barański-A. Supron 6/1

Mikst: J. Jeżowska/S. Mróz – A. Kaleta-W. Beszczyński 6/3