linuxpl.com

59. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie – wyniki

59. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie – wyniki

Category : Wydarzenia

Elżbieta Perzyńska (Drops. pl), Maciej Łuczak (TVP Sport), Tomasz Barański (Polskie Radio), Jerzy Pawłowski (Agencja Fot. Studio 93) oraz Janusz Wiśnioch (Reymont.pl) zostali mistrzami Polski dziennikarzy w tenisie.

Mistrzostwa zakończyły się w niedzielę w Warszawie. Trzydniowe zmagania (4-6.09.2020) przedstawicieli mediów zorganizowano na kortach WKT MERA, we współpracy z Ministerstwem Sportu.

Medialne super tie-breaki na Merze

Na warszawskich kortach klubu WKT MERA rozegrano 59. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w tenisie. Nie przejmując się kapryśną pogodą, przez trzy dni (od 4 do 6 września) ludzie mediów z całej Polski walczyli o każdy punkt. Emocji nie brakowało.

Ponad 50 zawodników i zawodniczek rywalizowało w ośmiu kategoriach. Na bardzo dobrym poziomie stał w tym roku turniej pań. Wygrała go ostatecznie Elżbieta Perzyńska, która po znakomitym finale pokonała Karolinę Lewandowską. Na trzeci stopnień podium wskoczyła znana z małego ekranu Marta Leleniewska.
W kategorii Open nie było mocnych na Macieja Łuczaka. Reprezentujący TVP Sport leworęczny zawodnik nie dał szans swoim rywalom. Nawet jeden z najlepszych amatorów Warszawy – Rafał Sitarz, nie był w stanie przeciwstawić się niesamowicie ogranemu Łuczakowi (czołowy zawodnik Polskiej Ligi Tenisa w kategorii Open Pro dla byłych zawodników).
Tomasz Barański – prezes Stowarzyszenia Media, organizatora turnieju, ponownie był najlepszy w kategorii +45. Wicemistrzem Polski został Maciej Sołdan, ale po bardzo ciężkim półfinale z Piotrem Serockim (wygranym po super tie-breaku), następnego dnia nie był w stanie wyjść na kort.
Kategorię +55 wygrał Jerzy Pawłowski, który stoczył w finale niesamowicie zacięty mecz z Janem Żołną. Długi i obfitujący w wiele maratońskich wymian pojedynek, zakończył się dopiero po super tie-breaku. Trzecie miejsce zajął jeden z najbardziej doświadczonych członków stowarzyszenia, stały bywalec turniejów mistrzowskich – Sławomir Cholewiński.
W najstarszej kategorii +65 rywalizowali najbardziej doświadczeni gracze. Pomimo wielu problemów zdrowotnych, przebytych operacji i kontuzji, na korcie byli niezwykle waleczni. Najbardziej odpornym fizycznie (a może jednak psychicznie) okazał się Janusz Wiśnioch z Łodzi, który najważniejsze pojedynki wygrał, a jakże, po super tie-breakack! Wicemistrzem został Jan Krakowiak, a na trzecim miejscu uplasował się Jacek Lepiarz.
Gry podwójne były wisienką na torcie. W kategorii Open najlepsi byli Tomasz Barański i Sławomir Mróz, którzy po… super tie-breaku pokonali duet TVP Sport – Maciej Łuczak/Jacek Jońca. W kategorii +110 wygrali Jerzy Pawłowski/Krzysztof Doliński, którzy w pokonanym polu zostawili duet Tomasz Grabowski/Jan Żołna.
W mikście nie było mocnych na parę Elżbieta Perzyńska-Andrzej Zabłotniak. W turnieju gry mieszanej uczestniczyła m.in. Liudmyla Paliesika, która do Polski przyjechała w roku 2015 z Odessy. To kolejny tenisowy weekend tej sympatycznej dziewczyny spędzony ze środowiskiem dziennikarskim.

Turniej zorganizowano przy współpracy z Ministerstwem Sportu. Partnerami turnieju byli: Strefatenisa.com.pl – sklep tenisowy, Pacific Polska, Coca Cola Hellenic oraz WKT MERA.
Impreza została rozegrana przy okazji Narodowego Dnia Tenisa, który miał za zadanie wypromować tą wspaniałą dyscyplinę. W wielu miastach na terenie całego kraju rozgrywano turnieje i prowadzono zajęcia z tenisa dla najmłodszych. Nie inaczej było podczas zmagań przedstawicieli mediów.
Już w przyszłym roku odbędą się jubileuszowe 60. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w tenisie, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Z tenisowym pozdrowieniem
Grzegorz Święcicki

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA.

Wyniki gier finałowych:

Kobiety open:Elżbieta Perzyńska – Karolina Lewandowska 6/3, 6/4

Mężczyźni, kat. open: Maciej Łuczak–Rafał Sitarz (www.rafalsitarz.com) 6/2, 6/3

Mężczyźni , kat. + 45:Tomasz Barański – Maciej Soładan (Gigasport.pl) – walkower M. Sołdana z powodu kontuzji

Mężczyźni kat. +55 Jerzy Pawłowski– Jan Żołna (freelancer) 6/3, 2/6 10:4

Mężczyźni, kat. +65+: Janusz Wiśnioch –  Jan Krakowiak (freelancer)-6/3, 2/6, 10:7

Wyniki gier podwójnych – finały:

Open 

Tomasz Barański/Sławomir Mróz – Maciej Łuczak – Jacek Jońca 6/7(3), 6/3, 10:1

Seniors

Krzysztof Doliński, Jerzy Pawłowski (Studio Fot. 93)– Tomasz Grabowski-Jan Żołna 6/2, 7/6(4)

MIKST

Elżbieta Perzyńska/Andrzej Zabłotniak – Karolina Lewandowska (VariArt), Jakub Wojciechowski 6/3, 6/3

 

DRABINKI: